Už se o tom celý minulý týden hodně mezi fotbalovou regionální veřejností mluvilo, ale definitivní razítko dal fotbalový klub TJ SLAVOJ ROHATEC až dnes! Vše potvrdil po dnešním telefonickém rozhovoru nejvyšší muž SLAVOJE, předseda klubu ROSTISLAV TOMŠEJ, který webu ISLOVÁCKO.CZ řekl:
„Poslali jsme přihlášku pro 5. ligu na jižní Moravě pro náš tým, který po skončení této sezony 2025-2026 skončil na druhé pozici v 6. lize ve skupině B. Mimořádný postup bereme, chceme si vyšší soutěž vyzkoušet. A co si od postupu vlastně slibujeme? Předpokládáme, že samotná 5. liga bude mít vyšší fotbalovou kvalitu a že se v ní fotbalově neztratíme. Mrzí nás nečekaný odchod Martina Malacky, který podepsal přestup do divizní Břeclavi. Víme, že se bude muset tým pro nastávající sezonu posílit, a tak čekáme na mezinárodní přestupy, které by se měly spustit 1. července a my si od toho slibujeme, že se podíváme po případných fotbalistech ze Slovenska!“
Takže v ROHATCI můžou nyní vypuknout hned dvoje postupové oslavy, neboť kromě rohatecké REZERVY, která zaslouženě vyhrála 9. ligu Hodonínska, skupinu C se může slavit i u „A“ týmu rohateckého SLAVOJE, který si tak historicky vyzkouší v nastávající fotbalové sezoně vůbec poprvé KRAJSKÝ PŘEBOR!
Fotbal v Rohatci definitivně zakořenil v roce 1929, zájem o kopanou byl hned z počátku veliký, když vznikly tři klubu SK, DSK a RH ROHATEC. Ještě v roce 1991 se hrál v Rohatci jen Okresní přebor Hodonínska, od roku 1954 má zdejší klub současný název TJ SLAVOJ ROHATEC!
Zdroj: nove-slovacko.cz










